Dokumacılık, hayvansal, bitkisel veya kimyasal lifli kullanım ürünleridir. Giyilebilen her şey ve bazı dekorasyon ürünlerini de içine alan üretim sektörüdür.

Dokumacılık; kullanılacak malzemenin elde edilmesinden (pamuk, keten, jut, sisal vb tarladan, ipek, yün veya kıl ise hayvandan, sentetik ise üretimden) kullanıma hazır hale gelene kadar (kumaş, dikili mamul ya da ev tekstili) geçirdiği sürecin tamamına verilen addır. Tekstil kelimesi batılı ülkelerde kumaş anlamını taşımaktadır. Türkçe’miz de ise bu kavramın içeriği genişlemiş ve bir sektörün adını almıştır.

Biz Elelsan olarak tekstil sektörünün ihtiyacı olan kurumsal çözümler üretiyoruz. Özel dokuma makineleri tasarlıyor, istenildiği taktirde sektör için özel makine imalatı yapmaktayız. Yapmış olduğumuz makinelerin, bakım, onarım ve teknik desteğini sağlamaktayız.  Tekstil sektörün de kullanılan bir çok makinenin  imalatını yapacak bilgi ve donanıma sahibiz.  İşin de uzman ekibimiz sayesin  de tekstil sektöründe kurumsal çözümler  üretmekteyiz.